Skip to main content

II. ČP Jilemnice – povedené pokračování

Máme za sebou už II. ČP v letním biatlonu – letos v tomto zvláštním čase v prázdninovém termínu.. Níže naleznete zhodnocení a dojmy jednotlivých dní:

Sobota:

První den 2. ČP v Jilemnici byl z pohledu našeho dorostu a dospělých úspěšný. Na pořadu byl sprint se štafetovou střelbou. Dorostenci A předvedli následující výkony: Filip 4.místo, Honza 6.místo, Tadeáš 13.místo. Za dorostence B startoval David, po bezchybné ležce byl na stojce neúspěšný a navíc špatně dobil a byla z toho přirážka. Naši Junioři se umístili následovně: Hana 3.místo, Anička 13.místo, Hynek 1.místo a Michal 8.místo. V ženách jsme měli Dášu na 7. místě a Janu na 1.místě ve starší kategorii. V mužích nám Tomáš K. obsadil 4.místo a Petr 11. . Myslím, že můžeme být spokojení.

Neděle:

Neděle na II. ČP už tak povedená nebyla, nebo alespoň takový pocit jsem měl po první kategorii – M16. Chlapci se nezkušeně vrhli na střelecké stavy a především ve stoje z toho bylo hodně mrzení a kroužení. Ani běžecky to nebyla především u Tády a Filipa žádná sláva.. Na druhou stranu žádné skvostné střelby již tradičně v této kategorii nepředvedli ani konkurenti a tak umístění nejsou nijak hrůzná..: Honza 9.místo, Tadeáš 10.místo, Filip 26.místo. Skvělý výkon ale předvedl David– ještě před posledním kolem to byla bedna, o kterou pak o vteřinky přišel, ale páté místo! V této extrémně nabité kategorii je super! V juniorkách nám Hana vybojovala opět 3.místo. Aničce vyjímečně nevyšla jinak stabilní střelba a umístila se na 10. místě. Dáša si také spravila chuť po sobotním závodě krásným 3.místem v ženách. Jana v kategorii W31 obsadila 5.místo. Parádní výkon předvedl opět Hynek i když se mu střelecky nedařilo tak jak v sobotu – kvalitním během ale bere stříbro. Michalovi se nepovedla stojka a během za Hynkem zaostává a tak bere 9.místo. Tomáš s 6.místem a Petr na 10.místě také nezaháleli.
Prvotní mrzení po nejmladší kategorii zahnali starší a tak i nedělní závod můžeme hodnotit pozitivně. V Jilemnici jsme zůstali až do středy, ladili především na kolcích na víkendové MČR na kolečkových lyžích v Letohradě.