Skip to main content

MČR V letním biatlonu dorostu a krátké ohlédnutí za sezónou

Víkend 24.-26.10.2021 se nesl ve znamení MČR v Letním biatlonu pro kategorie dorostu a dospělých. Uskutečnil se  v Novém Městě na Moravě. Čekaly nás tři závody: sprint, supersprint a vytrvalostní závod. Musíme poznamenat, že všechny závody dopadly pro nás vcelku úspěšně.

První na řadě byl sprint, kdy naše nejlepší výsledky předvedli Anna Žůrková na 5.místě , 4.příčka Hana Franzová s Tadeášem Franzem, 2.místem Romana Vlčková a 1.místo Jana Pánková a Hynek Škrabal.

Supersprint byl po sprintu druhým závodem soboty. A i tady se nám povedlo získat několik krásných umístnění.  Tadeáš Franz opět 4.místo, Filip Mach 6.místo, po krásném souboji do cíle si Anička Žůrková odváží 2.místo stejně jako Dáša Dvořáková a spokojené mohou být i Jana Pánková na 1.místě a Romana Vlčková s 2.místem.

Posledním letním závodem crossové sezóny byl vytrvalostní závod. Ani ten nedopadl pro nás špatně. Anita Cikánková skončila na 4.místě (bez slovenské soupeřky 3.místo na MČR), Emma Franzová doplnila sbírku 4.míst a Hana Franzová přidala jedno 6.místo, Dáša Dvořáková opět nezahálela a odvezla si domů 2.místo, do první desítky se vlezla i Dita Hořínková, Jana Pánková obsadila 1.místo a Romana Vlčková 3.místo, Hynek Škrabal si domů odvezl stříbrnou medaili a Tomáš Křivánek solidní 6.místo.

Letní crossovu sezónu, která je pro nás pouze takovým doplňkem a tréninkovým prostředkem na naši hlavní a známější sezónu – zimní. V letní sezóně jsme jako team juniorů a dospělých skončili v celkovém hodnocení na 2.místě a Dorostenci po ne úplně vydařeném závěru sezóny na 6.místě  a žákovské družtvo na 13. Místě ze všech klubů v ČR

A nyní již finišujeme podzimní přípravu na kolečkových lyžích, kde jsme se zúčastnili také několika závodů. Jako takový malý kontrolní bod, že příprava probíhá tak jak má a sportovci jsou dobře připraveni nás může těšit celkové vítězství Anity Cikánkové vítězství v SCM cupu (seriál dvou závodních víkendů na kolečkových lyžích) a parádní umístění dalších dorostenců – Filipa Macha a Tadeáše Franze a také nutno zmínit až nečekaně kvalitní výsledky juniora Hynka Škrabala, který bojoval o nominaci na univerziádu (která byla nakonec v těchto dnech zrušena).

One thought to “MČR V letním biatlonu dorostu a krátké ohlédnutí za sezónou”

1. The expertise you need, Results you Want!