Skip to main content

ZODM 2014

O takovéto medaile se soutěžilo na 6. ZODM 19. – 24. 2014 v kraji Vysočina. Konkrétně ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě. Zážitky jsou smíšené. Z výkonů a přístupu našich závodníků převažuje to kladné. koncentrace, úsilí a s nimi spojené i výsledky. Hanka se stala nejůspěšnější sportovkyní JM kraje a biatlon přispěl do jihomoravské pokladnice více než 1/3 všech bodů, konkrétně 47 ze 138,  které JM kraj posunuly na 3. místo v hodnocení krajů. Konkrétně jsme získali 4 zlaté medaile, Hana, Emma a Bára a ty společně i ve štafetě. Bronz přidaly Hana a Janča. 4. místo získali Bára a Adam, dvě 5. místa smolně David a 6. místo Adam. Do první desítky se vešli i Jana 10. místo v klasice a Michal 7. a 10. místo a štafeta kluků 7. místo. Není divu že náš biatlon zářil v krajské výpravě, ale i celostátně. 4 zlaté jsme odvezli pouze my. Pardubický kraj (Letohrad) a Liberecký kraj (Jablonec a Jilemnice) shodně po třech. Jiný kraj se na první stupínek při vyhlašování nepodíval. Dlužno dodat, že se na těchto výkonech „podepsaly“ i perfektně připravené lyže a to jak ve skejtu, tak především v klasice. Celá naše výprava fungovala jako dobře namazaný stroj a tak i poslední drama posledního závodu celé olympiády nakonec vyzněla pro naše černo červené až lososové barvy. Hana porazila na posledním úseku Natálii Šikolovou o více než 20 vteřin a do cíle dorazila před ní o 0,7 sekundy. A protže domácí dojeli „až“ třetí, porazil JM kraj pořadatelskou Vysočinu o 3 body a odsunul ji na 4. místo v konečném hodnocení krajů.

Všem se závodilo dobře, jezdili nám fandit rodiče, Hynek, Luděk Franz i pan František. Terka a Ondra se dokonce postarali o výběr mázy pro štafety … a úspěšně, Takže všem díky

Největším smolařem celé naší výpravy je asi Adam, kterému placka utekla o 0,3 sekundy. Pomyslné druhé místo mezi smolaři patří Davidovi, který místo aby trpělivě pracoval na střelnici, v závodě s hromadným startem klasicky, začal závodit, a třemi koly se poslal ze třetího místa na místo páté.

Ale tohle jsou zklamání pramenící ze sportu, která ke sportu patří. Daleko horší je přístup „představitelů“ kraje, kteří, i když napínavý závod štafet viděli na vlastní oči, nebyli schopni závodníkům ani trenérům pogratulovat. A nestalo se tak ani při slavnostním vyhlášení, kdy se oba pánové „hřáli“ ve svitu reflektorů na třetím místě. I když si museli být dobře vědomi toho, kdo je na tento stupínek postavil.

Fotogalerie, galerie na webu JMK, galerie Jirky Franze, malé video na stránkách OV

A na závěr jen, jak se starali o svou výpravu.

Jen pro časovou posloupnost. Na schůzce v říjnu nám, sjezdařům a běžcům bylo přislíbeno zaplacení servismana.

Komunika pana Beneše 4 dny před zahájení ZODM. Maily jsou řazeny odspodu.

                                                                                                                                                                                           

Dne 17.1.2014 10:58, Beneš Zdeněk napsal(a):

Vážený pane Effenberku,

 

k vysvětlení skutečného stavu věci uváděním, že problém není v absolutní hodnotě částky, nýbrž o její položkové zatřídění v rozpočtu celé akce. Každá případná změna obnáší složitý schvalovací proces, jež není možné opakovaně absolvovat.

 

Domnívám se, že z naší strany jsme udělali maximum pro bezproblémový průběh olympiády a komfort účastníků z našeho kraje.

 

S pozdravem

 

Bc. Zdeněk Beneš

odbor školství – oddělení prevence a volnočasových aktivit

referent pro sport

Krajský úřad Jihomoravského kraje 

Žerotínovo nám. 3/5, 601 82  Brno

pracoviště Cejl 73, kancelář 162

telefon: 541 65 8304   

mobil:   721 635 796 

e-mail: benes.zdenek@kr-jihomoravsky.cz  

web:     www.kr-jihomoravsky.cz 

cid:image001.png@01CEAF8E.E9691D40

Nezlobte se, ale mě to opravdu přijde komické. Tím že servisu, tj 3!!! lidem nedáte oběd, což je 3osoby*4 dny (balíček na cestu nepotřebujeme)*cca80,- Kč(odhad) ušetříte celkem 1040,- Kč. Na tom stojí a padá rozpočet JMK na ZODM?

Vít Effenberk

Dne 17.1.2014 9:44, Beneš Zdeněk napsal(a):

Dobré dopoledne,

 

po konzultaci s panem vedoucím a s ohledem na to, že v rozpočtu na olympiádu jsou ještě prostředky, tak zaplatíme servismanům polopenzi. Všichni by se měli stravovat s týmem, tedy Tereza Žáková snídaně a večeře v Domově mládeže – Hotelová škola Světlá a OA Velké Meziříčí, Tomáš Strouhal – snídaně a večeře s týmem v Domově mládeže – Střední odborná škola NMNM a Vít Effenberk snídaně v hotelu Jehla a večeře na Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole ve Žďáře.

 

Po olympiádě bude mít paní Bednářová z České unie sportu pro trenéry připravené dohody o provedení práce na částku 5 000,-. Kancelář má na Vídeňské 9. Vezměte si prosím pak s sebou číslo Vašeho účtu.

 

Ještě jedna věc ohledně parkování v Havlíčkově Brodě. Pokud pojedete osobními auty, tak Vám bude pravděpodobně umožněno parkování na ulici Pražská a Dobrovského, jako autobusům a mikrobusům (pokud budete mít v autě parkovací kartu, jak jsem Vám dal). Parkoviště pro osobáky s kapacitou 80 míst bude pravděpodobně vyhrazeno jen pro VIP hosty. Toto je zatím neoficiální informace, oficiálně to zatím nemám potvrzené.

 

To je zatím z mé strany vše, v neděli v Havlíčkově Brodě si od Vás vyberu potvrzení od lékaře a od rodičů a rozdám trumpety (tedy těm, kteří se za mnou dnes nestaví).

 

S přáním hezkého dne

 

 

Bc. Zdeněk Beneš

odbor školství – oddělení prevence a volnočasových aktivit

referent pro sport

Krajský úřad Jihomoravského kraje

Žerotínovo nám. 3/5, 601 82  Brno

pracoviště Cejl 73, kancelář 162

telefon: 541 65 8304

mobil:   721 635 796

e-mail: benes.zdenek@kr-jihomoravsky.cz

web:     www.kr-jihomoravsky.cz 

cid:image001.png@01CEAF8E.E9691D40

 

 

Vážený pane Beneši
to, že servismani neobdrželi nic z oficiálního oblečení pro výpravu JMK mě nechává docela chladným, nelpím na věcech, ale že se na kraji nenajde doslova pár drobných na to, aby se servismani alespoň najedli, to mi přijde nanejvýš tristní. To, že mají akreditaci hosta ještě snad nenutí JMK aby se k nim nechoval jako ke členům své výpravy.
Ti lidé tam nejedou na dovolenou, i když někteří ji čerpají, jedou docela tvrdě pracovat pro úspěch svých sportovců a tedy i JMK.
Pokud máte Vy nebo někdo z rozhodujících lidí pocit, že je tomu jinak, zvu vás všechny tento pátek 17.1.2014 od 16:00 do dokončení práce (cca 3 hod.) na základní přípravu běžek (cca 24 párů) mladých biatlonistů. Vezměte si s sebou starší oblečení, hrozí znečištění parafínem. Materiál a nástroje máme. Každá ruka je vítaná. Místo: klubovna KB Střelka Brno, Kneslova 28, Brno.
A pak v pondělí a v úterý 7:15 v mazací buňce na závodišti. Takže ani ta snídaně na hotelu moc nehrozí když bydlíme cca 15 min. autem od závodiště.
Za biatlon
s pozdravem
Vít Effenberk
Dne 15.1.2014 15:46, Beneš Zdeněk napsal(a):

Dobrý den,

 

ještě jednou oznamuji, že servismani budou ubytováni se zbytkem týmu. Jedná se o Terezu Žákovou – Domov mládeže ve Velkém Meziříčí, Tomáše Strouhala – Penzion Vrchovina a Víta Effenberka – Hotel Jehla.

 

Ubytování bude zajištěno včetně snídaně v daném ubytovacím zařízení. Ostatní stravu je možné si individuálně doplatit po domluvě s hotelem.

 

S pozdravem

 

 

Bc. Zdeněk Beneš

odbor školství – oddělení prevence a volnočasových aktivit

referent pro sport

Krajský úřad Jihomoravského kraje

Žerotínovo nám. 3/5, 601 82  Brno

pracoviště Cejl 73, kancelář 162

telefon: 541 65 8304

mobil:   721 635 796

e-mail: benes.zdenek@kr-jihomoravsky.cz

web:     www.kr-jihomoravsky.cz 

cid:image001.png@01CEAF8E.E9691D40

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..