Skip to main content

Letohrad pod sněhem

Všechna čest letohradským nadšencům. Sehnali děla, nadělali sníh, rozvozili jej, naryli stopy, nachystali mazací stan a posilovnu proměnili v šatny sportovců. Přivítali celkem 147 závodníků a na sobotu nachystali i pěkné počasí. Zato v neděli jsme trochu zmokli. A vůči nám se ukázali jako velkorysí hostitelé. První den nás nechali vyhrát klubovou soutěž o 0,05 bodu. V neděli pak o více než 2 body. A to prosím v klasice!

A teď popořádku. Sobota přinesla spoustu překvapení, zejména v náskocích vítězů. A tak není divu, že bodové zisky jednotlivců, ale i družstev nebyly nijak veliké. Proto našich 458,47 bodů je nejvíce tento den, i když se nám započítávat do soutěže nebudou. Jedinou medaili tento den si vybojovala Hana a to hned zlatou. Pódium a to doslova, protože v Letohradě domácí vyhlásili prvních 6 závodníků, si dále vyjeli Emma, pouhých 0,8 s za bronzem a to i se střelbou 2 0. 1,9 s ztráty nabral na třetí místo David. 5. místo pro sebe získala i Bára. Do desítky nakoukli i Adam, 7. místo, Barča, 8. místo a Janča, 9. místo. A odpoledne jsme viděli, jak se jezdí pro olympijskou medaili v podobě Jardy Soukupa.

Nedělní den začal pošmourně a skončil deštěm. Ale pro nás pršelo štěstí. Adam konečně získal placku a to hned stříbrnou, Hana zopakovala svou zlatou a ze třetího místa to pojistila Emmča. Pódium pak zaznamenala Bára svým 4. místem a David 5. místem. A do desítky se vešla i Jana 8. místem.

A další osobní úspěchy? David si vyjel konečně I. VT a Jakub II. VT.

Mirka s Alčou opět sportovce kvalitně nastřelily a poděkování patří i servisu, kde úspěšně sjížděl lyže a testoval stoupací mázu Ondra a u kopyta se snažily Terka a Dita spolu s mou „maličkostí-XXL“. I díky realizačnímu týmu se našim podařilo vyhrát klubovou soutěž i v neděli. A tak před MČR je pořadí klubů následující 1.SKP Kornspitz Jablonec 1449,9 b., 2. Střelka Brno 1448,26 b., 3. Letohrad 1443,68, 4. SK NMNM 1426,53, 5. Jilemnice 1398,98