Skip to main content

OČIMA SPORTOVCŮ

Několik krátkých slohových cvičení, ve kterých  naší žáci  popisují svoje zážitky z proběhlých závodů a soustředění 🙂.


 

JILEMNICE

Přijeli jsme v pátek do Jilemnice na oficiální trénink, jako při každém ČP. Trénink proběhl v pořádku. Po tréninku jsme jeli na ubytko do Vrchlabí. Bylo to tam super. Měli tam všechno, mohli by jsme tam někdy jet na soustředění. V sobotu dopoledne jsme měli volno, takže jsme využili místní trampolíny, bazén, volejbalové hřiště atd. Po obědě jsme jeli na závody. Všichni jsme byli úplně mrtví, takže jsme ani neočekávali žádné výkony. Po závodech jsme jeli na ubytko. V neděli jsme startovali ráno, hrozně nás bolely nohy. Po závodech jsme jeli domů.

Autor:  ???

 

BOŽÍ DAR

Ve dnech 2. – 8. Prosince jsme se zúčastnili důležitého soustředění na Božím Daru. Bydleli jsme přímo v nejvýše položeném městě u nás. Problémy s výškou však nenastaly. Prvních několik dní došlo pouze o rozjíždění, ačkoliv nám počasí nepřálo, padal mrznoucí déšť. Zmáčení, unavení se všechny naše děti spokojeně vrátily na ubytování, kde už bylo navařeno od naší nejmilejší Haničky. Druhou polovinu jsme začínali trénovat lehkou dynamiku, protože první závody se už blížily. Střelby jsme moc nenatrénovali, ale na to jsme měli léto, takže aspoň zbyl potřebný čas na dokonalou techniku, kterou se náš klub mohl vždy jen chlubit. Týden byl náročný, ale všem nám dal důležitý základ sil do nadcházející sezóny.

Autor: David Houdek

 

PAPRSEK

Bylo to soustředění od 2.1. do 6.1. jako trenéři s náma jeli Mirka, Michal Korcina, Pepa a Hana. Přejížděli jsme z NMnM kde se ještě 2.1. ráno jeli regionální závody v biatlonu. Na večer jsme přijeli do Starého města, kde jsme se ubytovali u pána s Mercedesem. Ráno jsme se snažili vyjet na Paprsek, ale před náma zapadla dodávka. I přes snahy našich trenérů pro ni musel dojet traktor. Nezbývalo nám nic jiného než vyjet nahoru na běžkách. Pepa s Mirkou otočili auta a vyjeli nahoru lanovkou. Trénink byl super, na klasiku jsme mazali tuháče, protože tam byl krásný prašan. Na oběd byla jejich specialita borůvkové knedlíky. Odpoledne trénink, po sjezdovce domů a autama zpátky na ubytování. Další den ráno rozcvička s Pepíkem byla v poho, pak snídaně a hurá na sníh. Poučili jsme se z předchozího dne a jeli jsme nahoru rovnou lanovkou. Trénink zase klasika, na oběd špagety. Odpoledne rychlé štafetky a jeli jsme Milíře dolů, jelikož nebyli projeté rolbou, tak jsme to šli asi 3 hodiny, nasedli jsme úplně unavení do auta a jeli jsme domů. Pepíkovi to klouzalo a zapadl do příkopu.  Mirka nás odvezla domů. Pepík přijel až v noci. Třetí den byl fajn, akorát Richard s Kubou onemocněli. A čtvrtý den nemohli trénovat. Bylo to super soustředění.

Autor: Kuba Milán

 

JARÁKY NMnM

Ve dnech 10. – 14. 2. Jsme měli jarní prázdniny v novém městě na Moravě. Brali jsme si s sebou zbraně, lyže, hůlky, boty a oblečení. Pondělí ráno střelecký trénink a klasika a odpoledne obratnostní trénink. V úterý dopoledne jsme měli závody LYŽUJ LESY, kterých jsme se zúčastnili za své školy. Výsledky byly báječné. Odpoledne jsme jezdili úseky na Skinách a na áčkách a paní z univerzity si to měřila a podle nějakých vzorců si to vypočítá J. Ve středu měl být volný den, ráno nebyla rozcvička, jenom projetí, dopoledne hodinové střílení, pak rychle do bazénu na SKI to bylo super a odpoledne posilování. Zbytek soustředění byl dobrej.

Autor: Kuba Milán

 

JABLONEC NAD NISOU

Když jsme přijeli tak bylo skoro noc a při vybalování věcí jsme našli hodně dobrý pokoj. Ráno jsme šli na areál, bohužel do prudkého kopce a když jsme teda dorazili tak tam byla reprezentace ČR. Poprvé v životě jsem byl v Jablonci a poprvé jsem si projel trať a celkem mi vyhovovala. A taky jsem střílel celkem dobře při závodě a díky tomu jsem si vyjel 71 bodů což jsem hodně rád a byl jsem 10. Za což jsem taky rád a abych to shrnul tak v Jablonci se mi to líbilo.

Autor: Petr Zajíček

 

JABLONEC – HLADKÉ LYŽOVÁNÍ

Během víkendu 26- – 27. 1 2019 jsme nelenili doma a zajeli jsme potrénovat (zazávodit) do Jablonce nad Nisou na závody ČP v hladkém lyžování. Vyjížděli jsme od klubovny v pátek, sice v malém počtu, ale s velkým natěšením. Přijeli jsme do Jablonce, ubytovali a šli na večerní trénink. Dojeli jsme a šli na večeři na Rybářskou baštu, kde mají super jídla (hlavně gnocci). Přijeli jsme na ubytko a šli spát. Ráno jsme brzo vstávali, nasnídali a jeli jsme se připravit na závod. V sobotu byl norský sprint, jeli jsme kvalifikaci a dvě rozjížďky. Podle pořadí z kvalifikace jste se dostali do rozjížďky. V první rozjižďce bylo 6 závodníků. Pokud jste se v rozjížďce umístili na 1. Nebo 2. místě, postoupili jste o rozjížďku výše, pokud jste dojeli na 3. Až 4. Místě, zůstali jste v té stejné rozjížďce a když na 5. Nebo 6. Místě sestoupili jste do nižší rozjížďky. I když to byl sprint, bylo to náročné. Dosáhli jsme solidních výsledů (myslím, že Inka 11, Anička kolem 30, Honza kolem 16, Táda 25, David kolem 16, Ríša kolem 30. Místa). Po závodě jsme šli na oběd (zaslouženě). A odpoledne byl trénink na nedělní závod, který se jel klasikou. Večer byl odpočinek a poté jsme šli spát. Ráno jsme bohužel museli vstávat brzo, nachystali jsme se a vydali na závodiště. Rozcvičili jsme se, zkusili mázu a vydali se na start. Někteří jeli 3 km, starší 4 km, bylo to těžký, ale zábavný. Zase jsme dosáhli solidních výsledků. Odpoledne jsme jeli domů, velice vyčerpaní, ale s pocitem užitého víkendu.

Autor: ????

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..