Skip to main content

I.ČP žactva v NMNM

Jak to bylo na nejdeštivějším závodě zimní sezóny

„Prší, prší, jen se leje … mazačům to neprospěje! Nebo také „Brněnský biatlon na vzestupu“.
Prosím titulek si vyberte sami. Obojí je pravdivé. V pátek po treninku začíná déšť a ustává cca v 7:00 ráno. Umělý sníh ve stopě roztrhaný, na povrchu něco jako ledový štěrk. Základní otázka. Co na to. A tak se testovalo a zkoušelo, až to vyšlo. Bohužel to nevyšlo všem na střelnici, případně v příchodu na start a tak ti, kteří měli největší očekávání nedopadli úplně nejlépe, ti, kteří začínají docela mile překvapili. Všechny předpovědi na neděli mluvily o trochu nižší teplotě a větších srážkách a tak se umývalo, napouštělo a ráno znovu hledalo, co na ty lyže vlastně naplácat. Asi se to podařilo, i když se předpovědi vyplnily a se začátkem nástřelu začalo pršet. Hynek si mezi žáky B zopakoval krásné 8. místo, ale s vyšší porcí bodů. Kategorie žákyň B se nesla plně v naší režii. 1. místo Emma Franzová, 2. místo Bára Babánková, 6. Jana Follerová, 9. Barča Křivánková a 10. Hanka Franzová. Tedy všechny naše v Top ten. Všechny přes 80 bodů, a to vše z 24 závodnic. V žácích C si Tomáš Křivánek nechal utéct druhé místo, ale i třetí příčka je jeho životním výsledkem v biatlonu. Davidovi se nevedlo tolik, jako v sobotu, kdy zaspal start a s minutovou ztrátou na startu vyjel 88 bodů. Potěšil Jakub Dokulil, i přes dvě trestná kola zajel lepší výsledek než v sobotu. Start, cíl, tak tohle předvedla Terezka Vinklárková, soupeřkám šanci nedala a spravila si chuť po sobotní nevydařené střelbě. Petra Zaděláková předvedla dva vyrovnané výkony, kolem 11. místa a 84 bodů. Monika nemá natrénováno a když jí v neděli ještě „odešla“ druhá střelba, předvedla to na co má.

A závěrečné bilancování, všichni kromě Jakuba už mají jistý postup na MČR, 4 medaile z neděle a odhadem 2. – 3.  místo v klubové soutěži. A druhé místo Veroniky Vítkové a 3. místo Ondry Moravce v Obrhofu, ukazují, že naši závodníci o vánočním soustředění dýchali ten správný vzduch s našimi reprezentanty.

Poděkování zaslouží zejména Mirka s Alčou za nástřel a práci v dešti „na place“, Luboš a Petr za úmornou práci v buňce, Romanovi za perfektně sjeté lyže na skluzech a Martině za péči o žaludky a spoustu dalších pomocných prací. Také všem, kteří fandili a povzbuzovali.

Výsledky ze soboty

Výsledky z neděle

Fotogalerie

Žebříčky jednotlivců

Žebříčky klubů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..