Skip to main content

Biatlonová sezóna 2016 / 17 je za námi

22.3.2017 skončila v ČR biatlonová sezóna exhibičním setkáním hvězd, kde i brněnský biatlon zastupoval náš odchovanec, Ondra Hošek krásným 4. místem. Přinesla opět spoustu nádherných zážitků, dramatických soubojů na tratích i střelnici. Patřila k těm nejúspěšnějším. Medaile z MS, malé glóby, pódia na SP, to vše ukázalo, že v současném období patří český biatlon mezi světovou špičku. Ale jak jsme to prožili my?

Po náročné letní přípravě jsme vstoupili do závěrečné fáze přípravy a následně i závodního období tzv. „prvním sněhem“ třídenním pobytem od 17.11: na Pradědu, následovalo 10.denní soustředění na Horních Mísečkách, další krátké soustředění po SP v Novém Městě na Moravě, abychom hned 26.12. vstoupili do závodní sezóny, během ní jsme dali opět jasně najevo, že biatlon a lyžování nemusí být jen výsadou „horských“ oblastí. A to i přes fakt, že s popularitou biatlonu v Česku se výrazně zvýšila konkurence. Jen pro srovnání. Před 6 lety závodilo na závodech Českého poháru ve čtyřech žákovských kategoriích cca 100 závodníků dohromady. V současnosti je v každé z nich klasifikováno cca 75 závodníků a na závodech ČP se potkává kolem 250 startujících. V 6 závodech ČP a třech MČR získali naši závodníci 25 medailí, z toho 4x zlato, 8x stříbro a 13x bronz. Nejpilnějším sběratelem se stal  mladší žák Jakub Milán s 8 medailemi, i když o jednu se „dělí“ s Tadeášem Franzem za štafetový závod. Shodně po čtyřech medailích nasbírali: Adam Babánek mezi staršími žáky, Dita Hořínková mezi ženami, Romana Vlčková mezi veteránkami. Jednu medaili mají ve sbírce svých úspěchů i žákyně Anita Cikánková, a junioři Tomáš Křivánek a Dagmar Dvořáková.

A protože biatlon je o lyžování, naši nejmenší se pravidelně účastní i župních závodů v běhu na lyžích. A i zde, v rámci krajů Pardubického, Vysočiny i JMK se umisťují mezi nejlepšími. A tak si pocit na bedně užili: Tereza Korcinová, Šimon a Anita Cikánkovi, Filip Mach, Kuba Milán, tadáš Franz, Adam Babánek, Tomáš Křivánek, Dita Hořínková, Hynek Škarabal.

Závěr sezóny obstaral tradiční závod v hodinovce v NMNM. Výsledky jsou k dispozici.

A tak když vše sečteme a podtrhneme, tak můžeme konstatovat, že jsme za zimu absolvovali kolem 100 dní na sněhu, 41 závodů. Takže po sezóně se slovo sníh stává téměř slovem sprostým, abychom jej ale od poloviny listopadu opět srdečně vítali a těšili se na něj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..