Skip to main content

I. ČP pohár dorostu byl nad očekávání úspěšný!

Ve dnech 25.-27. 6. 2021 proběhl Český pohár D+D a opět tradičně v Bystřici pod Hostýnem.
 
Pátek byl poněkud hektický z důvodu neprůjezdné dálnice, vzali jsme to výletově přes Drahanskou vrchovinu, ale vše se zvládlo a trénink proběhl v klidu a v pořádku.
 
Sobota byla ve znamení hromadných startů. Dorost startoval dopoledne a od juniorských kategorií odpoledne.
 
V kategorii dorostenek W16 se na 3. místě umístila
Marie Patermannová (s 8 chybami ze 4 položek) , s 6 chybami se na 6. místě umístila Babeta Daňhelová a na 20. místě se s 16 chybami umístila Anna Matejova. V kategorii dorostenců M17 se na 2. místě – po úžasném závěru umístil se 6 chybami Tadeáš Franz a na 8. místě se 4 chybami Filip Mach. David Houdek se s 10 chybami umístil na 15. místě v kategorii M19. (tyto výsledky jsou bez započítaných slovenských závodníků)
 
V odpoledním programu se v juniorkách na 5. místě umístila s 8 chybami Emma Franzová a na 11. místě s 9 chybami Hana Franzová. V ženách se na 5. místě s 5 chybami umístila Dita Hořínková. Dagmar Dvořáková se s 13 chybami umístila na 6. místě. V ženách W31 se na 3. místě s 8 chybami umístila Romana Vlčková a Jana Pánková s 11 chybami 4. místo. V juniorské kategorii vyhrál celkem suverénně Hynek Škrabal se 7 chybami. Michal Půček si se střelbou za 9 vybojoval 6. příčku. V mužích se na 8. místě umístil se střelbou za šest Petr Balcar,
Martin Šmíd se vinou křižné střelby umístil na 15. příčce.
 
Sobota byla tedy nad očekávání úspěšná!
 
 
Neděle byla zasvěcená sprintu. Na rozdíl od sobotních čtyřech střeleb na závodníky čekali jen dvě. Co se od soboty nelišilo byl ale sběr úspěchů a to následovně.:
 
W16: Marie Patermannová se 4 chybami 2. místo, Babeta Daňhelová se 3 chybami na 7. místě (opět vyběhnutá 1. VT) a na 17. místě se umístila se 7 chybami Anna Matejova.
 
M17: Tadeáš Franz se umístil s 2 chybami na 4. místě, Filip Mach se 3 chybami obsadil 11. příčku. a vyběhl opět 1. výkonostní třídu.
 
M19: David Houdek se po nervy drásajícím boji na trati umístil na cenném 4. místě se 2 chybami.
 
Juniorky: Emma Franzová si s 1 chybou vybojovala 3. místo a Hana Franzová se umístila s 5 chybami na 10. příčce.
 
Junioři: Hynek Škrabal se střelbou za 7 bere po fantastickém běhu 2. místo, Michal Půček s 5 chybami obsadil 8. místo.
 
Ženy: Dagmar Dvořáková si rozhodně zlepšila náladu 2. místem a střelbou za dva, Dita Hořínková byla bohužel diskvalifikována pro komunikaci na střelnici (zlomený úderník a hledání náhradní zbraně)
Muži: Petr Balcar s 3 chybami na 6. místě a Martin Šmíd se umístil se 7 chybami na 9. místě. Kategorie Ženy W31 se na 3. místě s 4 chybami umístila Jana Pánková a na 4. místě
se s 6 chybami umístila Romana Vlčková.
 
Celkově víkend hodnotíme všichni velmi kladně a je vidět že nejen střelecká forma stoupá směrek k zimě podle plánu.
Ještě jednou gratulujeme všem spotovcům, děkujeme trenérům Tom Řezníček a David Foller, za support a sepsání tohoto článku díky Anitě Cikánkové a dále rodičům za trpělivost a podporu a také sponzorům a partnerům:
 
Jihomoravský kraj Český biatlon Brno-Černovice / oficiální stránky MČ Firesta ATEX Sun sport Brno město sportu
 
 
Nyní dorost čekají dvě prázninová soustřednění, v srpnu II. Český pohýr v letním biatlonu a na konci prázdnin tradičně MČR na kolečkových lyžích.
 
Pěkné prázniny všem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..