Skip to main content

II. ČP v letním biatlonu D+D v Jilemnici je již minulostí

O vikendu 10.-12. 9. se v Jilemnickem areálu Hraběnka uskutečnil Český pohár v letním biatlonu. Zahájen pátečním oficiálním treninkem, pokračující sobotním sprintem se skupinovym startem a končící nedělním sprintem. V sobotu si lepší umístnění odstřelily špatnou střelbou všechny dorostenky W16. Filipu Machovi připadlo velice pěkné 7.místo a Tadeáši Franzovi 13.místo. Na svém prvním závodě nezahálel se svou střelbou a během ani David Trávníček (celkově za 5). Juniorka Emma Franzova obsadila krásnou 3.příčku. Obecně juniorky predvedly kvalitní výkony. Hynek Škrabal se vyznamenal 2.místem. Dáša Dvořáková si krasným během (ele horší střelbou) vybojovala 4.místo. Jana Pánková suverénně porazila všechny své soupeřky (tři). Petr Balcar predvedl v dramatickém souboji parádní 3.místo.

V neděli měli dorostenci, co napravovat. Tadeáš Franz získal díky velice slušnému běhu 7.místo. Anita Cikánková obsadila v krásném závodě velice slušné 5.místo.  Nejllepší z kategorie W16 byla Marie Patermannová která obsadila 12.místo. V juniorské kategorii se 4.místem blýskla Anička Žůrková (celkově za 1). Dita Hořínková obsadila 10.místo. Jana Pánková opět na bedně a tentokrát 3.příčku. Martin Šmíd si po nevydařené sobotě doběhl na stříbrném místě.