Skip to main content

Žákovský přebor letního biatlonu v Říčanech u Brna

V sobotu 14.9,2019 proběhl první závod žákovského přeboru v Říčanech u Brna . Na takzvané “Marečkově louce “v centru Říčan , připravil místní klub biatlonu velice pěkný závod ve sprintu pro všechny žákovské kategorie.

Náš klub stejně jako pár “blanečáků”přijal pozvání a závodu se zůčastnilo celkem 10 našich sportovců , které podpořili naši dva zranění Terezka a Tadeáš. Řičaňáci nenechali nic náhodě a ve snaze ovlivnit výsledky závodů nás přivítali svými pověstnými domácími koláčky . Po těch se sice zaprášilo , ale srdce sportovců to moc neovlivnilo .

Náš nedostatek kvalifikovaných trenérů a domácí prostředí sice nahrávalo říčanským , přesto nikdo nikomu nic nedaroval a tak diváci viděli strhující závod , ve kterém šlo opravdu o “všechno.”

Po oficiálních závodech přidali řičańáci zajímavý střelecký souboj dvojic . Tady stáli dva sportovci na startovní čáře pár metrů od stavu a na povel vystartovali ke zbrani a zalehli a stříleli na jednu “sklopku” tedy jeden zprava , druhý zleva , a ten který sestřelil jako první třetí terč postupoval.

Opět to byl závod plný emocí , který se musel všem líbit. Když doládíme těch pár drobných organizačních chyb tak bych tuto či podobnou soutěž doporučil na všem ostatních závodech.

Závěrem chci pochválit sportovce za účast a musím poděkovat všem rodičům , kteří věnovali svůj čas a dovezli své ratolesti i přesto že to nebyl povinný zavod .

Jura Franz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..