Skip to main content

Úvodní část sezóny je za námi

Konečně napadl sníh, tedy alespoň na Vysočině. Úvodní soustředění proběhlo na Figuře těsně před Vánocemi. Po Vánocích jsme vyrazili na NMNM. Na mírně upraveném stadionu a zbytcích sněhu se rozběhla, respektive dokončila nominace na ZODM. V běžeckém lyžování bude JMK reprezentovat Hynek Škrabal v kategorii mladších žáků a Emma Franzová ve stejné kategorii žákyň.

A jak dopadla  biatlonová nominace? v kategoriích žáků to bylo poměrně jednoduché, v obou kategoriích byli jen dva uchazeči a tak jedou: Matěj Haumer a David Foller v mladších žácích a Tomáš Křivánek a Viktor Chvatík mezi staršími. V mladších dívkách se nakonec po jednoznačné nominaci Lucky Krejčířové rozhodovalo mezi Hanou a Emmou Franzovými. Jede nakonec Hana. Nejdramatičtější „losování“ proběhlo mezi staršími žákyněmi. Za jednoznačnou Terkou Vinklárkovou nejprve „vypadla“ Dáša Dvořáková a po českém poháru nakonec jede Monika Brettfeldová.

Po vánocích proběhla řada významných biatlonových a lyžařských událostí. 1. kolo ČP žactva v Teplicích. Výsledky

V sobotu David vyjel pěkné 17 místo, Lucka Krejčířová krásné 5. místo, a Holky Franzovy 8. a 9. místo. mezi staršími kluky  Viktor nedojel, neb zlomil lyži a Tomáš byl až 16. Mezi děvčaty Terka 7. místo, Monča 18. a Petra 26.

Zato neděle byla jako ze špatného snu. David a Hanka si dali o jedno kolečko více, ne trestné, ale o celý 1 km více. Přesto nabyli poslední. Zato Lucka a Emča si na střelnici „dali DSQ“ za manipulaci se zbraní. Viktor dojel 12. a Tomáš 15. Terezka dorazila do cíle 5. Monika 15. a Petra 25.

sobota neděle

Jak probíhal SP v NMNM se se dozvídali z médií, tak jen ze zákulisí: dřina, dřina, dřina, ale nakonec skvělé hodnocení realizačního a rozhodcovského týmu. A také, že i ty největší hvězdy jsou fajn lidi. Docela mile působí, že se i taková hvězda, jako je Magdalena Neuner naučí „dobrý den“ a přidá k tomu v češtině i své startovní číslo a poslední trojčíslí výrobního čísla zbraně, to na kontrole materiálu.

Ale mezitím probíhaly i další soutěže. Terezka se účastnila MČR v hladkém běhu a v klasice doběhla těsně 11. druhý den v bruslení obsadila v Masáku skvělé 9. místo a získala 1. VT.

Ondra Hošek, účastník YOG – Zimních olympijských her mládeže v Insbrucku má za sebou už dva závody. Ve sprintu obsadil 23. místo z 50 účastníků, ve stíhačce se posunul na 22. místo. Výsledky . Čeká jej ještě mix štafeta a možná i zajímavý závod štafety běžec, běžkyně, biatlonistka a biatlonista.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..