Skip to main content

Medailová žeň v Břidličné MČR

To co naznačovaly výkony žactva v Letohradě, potvrdily naši závodníci na MČR v Břidličné, 16.9. – 18.9. 2011. Toto datum bude zapsáno do historie klubu vskutku zlatým písmem. Všichni závodníci si dovezli alespoň jednu medaili, někteří dvě a někteří dokonce tři. Tři byly také zlaté medaile, jedna stříbrná a 5 bronzových. Když k tomu připočítáme 2 poháry za vítězství v ČP a pohár za třetí místo v soutěži klubů, musíme poděkovat Jirkovi Franzovi za zapůjčení vozidla. Osobáky by to asi neuvezly.

A teď jmenovitě:

Nejúspěšnější závodnicí nejen našeho klubu, ale celého MČR, se stala Ema Franzová, 2 individuální tituly a třetí místo ve štafetě. Tyto výsledky ji posunuly k celkovému vítězství v celé soutěži Českého poháru, snejmenším rozdílem 0,28 bodu. Tereza Vinklárková získala kompletní sadu medailí, bronz a zlato v individuálních soutěžích a stříbro ve štafetě. Bronzem a ztrátou 2,7s na první místo se „připravila“ o 520. bodové vítězství v Českém poháru, získala jich „pouze“ 519,51. Bronz a stříbro si dovezla Monika Brettfeldová. Bronz ze ZHS a stříbro ze štafety, a tak otevřela i uzavřela letošní sezónu na bedně. Hanka Franzová si dovezla dva bronzy ze štafety a ZHS. Lucka Krejčířová, Hynek Škrabal, Tomáš Brauner mají každý svou bronzovou medaili ze štafety.

A pár střípků z průběhu.

Sobota byla dramatická, jak už dlouho český biatlon nezažil. V kategorii žákyň B se první tři vešly do 3 s, a i čtvrtá ztratila na vítězku jen 5,1 s. V kategorii žáků C rozhodla o titulu jedna desetina.

Štafety, největší nápor na nervy trenérů. Hanča zapoměla dostřílet 3 rány, a tak už po první položce měla naše štafeta ztrátu 3 minuty, ale holky bojovaly, Lucka bezchybnou položkou zvětšila odstup od ostatních. Emča po dobíjení dobíhá do cíle druhá, a teď jen ten čas. Dobíhají Slovenky, dříve než o tři minuty, jsme čtvrtí, ale už dobíhají i Říčany, jsme pátí. Ale jsou to štafety, Slovenky jsou diskvalifikovány za komunikaci s trenérem na střelnici. Říčany dostávají také tři minuty, za stejný prohřešek jako naše závodnice.

Malí kluci „koupili“ Martina Šambergra ze Železné Rudy, kterému se tolik střelecky nevedlo, a tak jsme bojovali o poslední místo, Hynek rezolutní střelbou 5 na 5 přiblížil naši štafetu třetímu místu a Tomáš fantastickým během porazil Matěje Haumera z Vyškova a doběhl třetí. Takže zase medaile na úkor spřáteleného klubu.

Holčičky B, posílené o Dášu Dvořákovou vyrazily na trať s maximálním odhodláním, docela dobrou střelbou a doběhly druhé. Na výsledkové listině však skvěl nápis. St.č. 28 návrh na diskvalifikaci -špatné odložení pušky. Dáša „nenašla“ svůj stojan a odložila zbraň jinam. Protože nikoho nepoškodila, byla nakonec štafeta potrestána jen napomenutím a mohla se radovat ze stříbra. Alenku však štafety stály alespoň 10 let života.

Nedělní ZHS se pak stal oslavou našeho klubu, dvě zlata, dva bronzy a další hromádka bodů jednotlivcům i klubu.

Závěrem lze konstatovat, že se nám letošní MČR ve všech kategoriích podařila. Jen Tomáš, Vojta a Petr nemají medaili z MČR.

Díky všerm za úspěšn ou sezónu a vzhůru do zimy.

Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..