Skip to main content

Jak na konci, tak na začátku

Konec loňského roku, ale i začátek nového roku jsme trávili v Mekce biatlonu ve střední Evropě a to v NMNM. Nejprve odstartovali svou sezónu závodníci s malorážkami na zádech a nestačili jsme se divit. Terka Vinklárková obsadila první a třetí místo mezi mladšími dorostenkami, napodobil ji Bobek, ale v opačném gardu mezi muži. Dvě vítězství získala i Romča mezi veteránkami, přičemž výkon druhého dne by ji zařadil na třetí místo mezi ženami. Dita Hořínková obsadila mezi juniorkami  v sobotu, 5. místo, které by stačilo na 2. místo mezi ženami. V neděli pak 6. místo, které by stačilo na vítězství v ženské kategorii. Mezi muži si 4. a 5. místo dovezl Tomáš Řezníček, 4. místo Michal Bartošek a 6. místo Petr Balcar. Dáša Dvořáková a Petra Zaděláková potěšily v sobotu II. VT. Především střelbou se blýskli i Roman Zadělák a Matěj Štrunc.

Hned v pondělí se do stopy vydali i naši žáčci v regionálním kole v NMNM v rychlostním závodě a stíhačce 5´´. Adam Babánek (ŽCB) obsadil 1. a 3. místo, Bára Babánková (ŽKB) a Hanka Franzová (ŽKC) hned double, Emma (ŽKC) 3. a 2. místo, David Foller (ŽCC) 5. a 4. místo. Největším překvapením byl výkon Michala Pučka na 8. místě (ŽCB). Jana Follerová a Barča Křivánková (ŽKB) klesly ze 4. a 5. místa na 6. resp. 7. místo.

4. a 5. ledna se naplno ukázalo jak kdo trénoval přes léto a také kolik toho kdo stihl nalyžovat. V historicky nejpočetnějším startovním poli žactva 176 závodníků ve 4 kategoriích na Českém poháru, jsme mluvili o top ten, jako o skvělém umístění. A jak to bylo ve skutečnosti? V sobotním rychlostním závodě Adam Babánek bezchybnou střelbou vystoupal až na třetí stupínek, ale jen o 4 místa za ním zaostal náš „novic“ Michal Puček. Překvapení se zrodilo mezi našimi žačkami B. Nejen, že se vešly do první desítky všechny, ale i umístěním. 3. místo Barča Křivánková, 4. místo (o 0,4s) Jana Follerová a 9. místo Bára Babánková. Mezi chlapci C David udělal chybu na první střelnici, která mu přinesla přirážku 1 minuty a tím jej srazila z 8. místa na místo 18. Jakubovi se celý víken střelecky nedařilo a tak sbíral umístění ve druhé polovině startovního pole. Kategorie starších žaček přinesla třetí bronz. Hanka Franzová jej uhájila i přes jednu netrefenou ránu. Emma pak obsadila místo 9.

Nedělní závod s hromadným startem přinesl některým závodníkům trochu nervozity na mušku a tak Adam i Michal „pokazili“ své čisté střelecké konto z předchozích tří závodů a dali za 1. Což znamenalo 7. a 11. místo. Chuť si spravila Bára Babánková a s čistou střelbou zvítězila. Jana Follerová se střelbou 1, 2 obsadila 10. místo, Barča Křivánková neunesla skvěle rozjetý závod a „4 “ na druhé položce ji srazily až na 15. místo. David prozměnu na startu zlomil hůl a tak začal položkou za „3“. Přesto uháněl na lyžích a druhá čistá položka jej posunula na 8. místo. Bezchybnou střelbu, zejména v přímém souboji o vítězství na druhé položce s Eliškou Teplou (za 3) předvedla Hanka. Emča se se svou bezchybnou střelbou posunula na 5. místo.