Skip to main content

ZODM

Pěkným zahjovacím ceremoniálem byly zahájeny VII. hry ZODM. Ubytování je v hotelu Panorama, jehož předností je, že by se zde mohlo konat halové atletické MČR ve sprintech, tak dlouhé jsou chodby. A tím výčet pozitiv končí. Na dotaz, jaká je střelnice, odpověděly Bára s Janou, že ji nenašly. A ona tam téměř doopravdy nebyla. A tak se celý program překopal. V pondělí se konal trénink, v úterý rychlostní závod klasicky, středa, hromaďák volně, čtvrtek dopoledne štafety volně.

Teplice, které nepřijaly ZODM za své, nepřipravili pro účastníky vůbec nic. A tak nezbývá než sportovat.

V úterním závodě si Bára Babánková vyjela 2. místo, Štěpán Hartl 8, Janča Follerová 9. Kuba Milán 11, Adam Babánek 14. Pěkné výsledky byly podloženy pěkným během, u Báry a Janičky i kvalitní střelbou, kterou ostatní nedokázali napodobit.

Ve středečním závodě jsme se radovali hned ze dvou medailí. Pro zlatou si přijel s notnou dávkou štěstí Kuba Milán, poté co suveréní Jan Semirád z Letohradu v zatáčce ve sjezdu upadl. Druhou stříbrnou si odveze Bára. Ani ostatní se neztratili, Štěpán a Jana doběhli na 7. místě. Hynek a Adam skončili v první 10, Hynek 9. a Adam 10.

Čtvrteční štafety byly poznamenány velkým mrazem. Na prvním úseku zamrzla Hyňďovi zbraň a tak kromě pěti kol a jedné minuty za nevystřelený náboj musel dojíždět celé startovní pole. Adam zajel svůj úsek parádně a posunul nás na dohled malého pódia. Kuba vyrazil na trať jako raketa. Nebýt jednoho kola ve druhé položce, tak mohl s úspěchem bojovat i o páté místo. Ale pódium našim klukům zůstalo. Holkám se tolik nedařilo. I když Jana chvíli vedla, úbytek sil ve třetím kole nás poslal na páté místo. Třetí závod ve třech dnech byl pro Maki přílišnou porcí a navíc tři kola ve druhé položce nás sesunyly téměř až na dno startovní listiny. A když si Bára přidala trestné kolo, bylo jasné, že to dnes na lepší než 10. příčku nebude.