Skip to main content

Po mistrovstvích

Po dvou vikendech má letní biatlon jasno a my také Dohromady 3 tituly, 5 stříbrných medailí, 3 české poháry jednotlivců, 2x druhé místo, dvě třetí. Družstvo dospělých druhé, žáci pátí, dorostenci desátí, celkově 4 místo. A teď něco více k jednotlivým mistrovstvím. Žáčkům v Jáchymově pršelo, jen se lilo, nejvíce na štafety a vyhlášení. V rychlostním závodě jsme se dočkali zlata Hanky Franzové, Emma přidala 5. místo a Jana Follerová dělené 7. místo s Barčou. Adam a Bára doběhli těsně pod medailemi. Adam 5. a Bára 4. Štafety začaly bojem Michala, Hynka a Adama. Po slibné předávce na 4. místě Hynkova 3 kola odsoudila, i přes závěr Adama, kluky na 6. místo. Boj Jany, Barči a Báry o místo na bedně zkomplikovly Bářiny 2 kola, ale holky se nakonec radovaly ze stříbra. Martin dobře zastřílel ve štafetě Bystřice pod Hostýnem a tak kluci obsadili předposlední místo. Emmě a Hance rozbíhala štafetu Nikol Majchlerová, sídlící v žebříčku mezi našimi dvojčaty. Nikol splnila očekávání a předala první. Emča poprvé dobíjela 3x a na chvíli se propadla na druhé místo, ale soupeřky z Harrachova „vykouzlily“ jedno kolo. A pak už opravdu nebylo co řešit a Hanka doběhla „zadrženě“ do cíle pro zlato.

Druhý den se více si pro medaile doběhli jen Babánci. Adam pro titul a Bára pro bronz. Za Bárou se seskládaly Jana a Barča. Hana a Emma obsadily 5. a 8. místo.

A tak si pro pohár vítěze ČP došli za deště s medailemi na krku Adam a Hanka, Bára obsadila 2. a Emma s Janou 3. místo.

D + D po týdnu vyrazili do Letohradu. A aby jim to nebylo líto, tak také zmokli a navíc jim nedělní mlha odložila závod o 3/4 hodiny. David Foller po kvalitní střelbě obsadil 4. místo, nachlazený Matěj dobře střílel, ale bžecky to nebylo ono. Romča střílela trochu hůře, ale na titul to stačilo. Dita si zaběhla životní závod. Se střelbou 1,0 prohrála s Evou Puskarčíkovou o 1,4 s. V mužích si Tomáš Bystřický běžel vlastní závod a tak si pro stříbro doběhl Bobek, Petr a Tomáš dobšhli 9. a 10.

Štafety se zase tolik nepovedly. Bobek s Petrm po třech kolech doběhli 11., Tomáš s Mirkem kroužili a kroužili a tak doběhli 21. Dita začala špičkově. Zaběhla 3. nejrychlejší čas, Romča dvěma koly doběhla šestá. Nejlépe dopadl Matěj s Davidem, který střílel stojku poprvé v životě. I přes 5 trestných kol obsadili 5. místo.

V neděli po odložení nástřelu a startu dopadly sluncem ozážené závody podobně. Dita a Bobek si stříbro zopakovali, K nim třetí stříbro přidala Romča.

Medaile také sbírali naši odchovanci. Dvě zlata patří Terce Vinklárkové, jedno stříbro Ondrovi Hoškovi

K velkému Davidovu překvapení si on a Romča došli pro Český pohár. Dita a Bobek obsadili shodně 2. místo. No a já došel pro pohár za druhé místo dospělých.