Skip to main content

Na konci zimní sezóny

Po dlouhé odmlce se vracíme k právě skončené sezóně.V Letohradě na klasice nám onemocněla Hanka a tak její třetí závod v sezóně byl její poslední. Zápal plic neošidíš. Emma se právě z nemoci vykřesávala a tak medaile přivezli „pouze“ Baboši, Adam zlato a stříbro, Bára dvě stříbra. MČR  už proběhlo bez Hany a také Jonáš vzdal svou biatlonovou kariéru. Přesto, že Letohrad posbíral 8 z 12 titulů, tak jeden si odvezla i Bára a k tomu i bronzovou za štafetu s Emmou. Adam měl smůlu, první den byl disk, za 6 ran, a tak startoval druhý den v masáku až z poslední pozice a to ho možná oddělilo od medaile.

O týden později se opět v NMNM představili „malorážky“. První den na těžké a hluboké trati vybojoval Bobek krásné 3. místo, které druhý den zopakoval. V sobotním závodě si pro medaile z akademického MČR dojeli i Tomáš Řezníček a Dita Hořínková.

Žáci měli poslední kolo v Nové Vsi u Rýmařova, kde si medaile vybojovali: Bára 2. místo, Adam 2. a 3. místo. V biatlonkrosu navíc Adam dokázal zvítězit. Díky svým výsledkům obsadili naši žáci skvělé 3. místo v ČP.

MČR D+D dospělo do závěru sezóny v Jablonci nad Nisou. Bobek obsadil 2x 5 místo a Tomáš 2x 6. místo. V pořadí bez našich reprezentantů pak Bobek obsadil 1. a Tomáš 3. místo v ČP Malá účast závodníků, tedy brněnských, vedla k tomu, že jsme slibné 3. místo mezi dospělými neudrželi a klesli až na místo 6. Které je teké celkovým umístěním našeho klubu v letošní sezóně.

A tak jsme slyšeli jméno našeho klubu na stupních vítězů celkem 28x za celou zimní sezónu.

Konec sezóny pak patřil klubovým závodům. Nejprve ve sprintu 10.3. a o týden později v hodinovce. A těmito závody jsme se rozloučili společně se zimní sezónou.