Skip to main content

Matějův bystřický víkend

Medailová smršť se konala na třetím kole ČP v Bystřici pod Hostýnem, těch, kteří si neodvezli medaili, byť jen bramborovou, bylo opravdu poskrovnu. Ale jako blesk z čistého nebe udeřily výsledky Matěje. Nejen že si v sobotu vyběhl I. VT a získal onu bramboru, v neděli famózní střelbou 1,1 porazil úplně všechny a zvítězil s překvapivým náskokem 50 sekund.

Ale popořádku. Sobota byla ve znamení ZHS. David Foller hned v prvním závodě obsadil i přes špatnou střelbu 3. místo. Matěj, již zmíněné 4. místo, Roman 2. místo. Romče trochu selhala stojka a tak vítězství zmizalo v 7 kolech. 2. místo ale pofěšilo. S trochou rozpaků můžeme hodnotit Ditino vystoupení, po střelbách 0,0,0 držela i přes žaludeční slabost na 2. místě. Ale biatlon je čtyřech střelbách, a tak kolaps (4) na poslední stojce ji odsunul o místo zpět. V kategorii mužů jsme měli hned 4 závodníky. Martin  skvělým během dosluva uběhl 3. místo, Petr a Tomáš pak 6. a 7. místo. Celý víkend se s ležkou potýkal Mirek a tak 4,5 je srazilo hodně dolů, ale 1,2 ve stoje mu přece jen spravilo náladu.

Po dospělých nastoupili na start žáči. Adam s jedním kolem zaběhl 3. místo, Hynek také s jedním kolem 11. Bára zvítězila a Jana, i když byla v rozběhu 3. nakonec veze bramboru. Barča se střelbou 1,1 podobně jako Hynek 11. Martin i se střelbou 01 skončil 31. Drama se odehrálo v C holkách. Emma hned na startu upadla, ale přosto s Hanou zaléhaly 1. No a dvojčata si pěkně střelila 2. Ze střelnice odběhla první, ale po kolech to tak nevypadalo. Ale to, že ostatní na střelnici doběhly ty ostatní vyvedlo natolik z míry, že i když daly shodně za 1, tak si souboj o 1. místo rozdaly mezi sebou. Emmě asi chyběly síly po pádu na startu a tak zlato brala Hana.

Nedělní RZ začínali žáci. Adam si zopakoval 3. místo, Hynek 4. místo a I. VT. Bára si zopakovala 1. místo a Janča poskočila na 2. místo, o pouhé 4 desetiny. Také Barča se o místo pošoupla. Úplně Úžasným faktem bylo, že po pěti závodnících a 50 ranách se naši závodníci netrefili pouze 3x. Tuto skutečnost narušili až C. Martin kroužil 7x, Hana 3x, Emma 1x, Výsledky. Martin 30, Hana 4. a Emma 1.

Pod tlekem úspěchů žáků vyrazili na tratě i malorážky. David i pře 6 kol zaostal o 3 s za Tomášm a tak vystoupili spolu na stupně vítězů. Matěj tedy 1. místo, Dita 2. místo, Romča 3. místo a Bobek 3. místo. Petr s Tomášem si zopákli sobotní výsledky. A tak jsme z aprílového počasí vytěžili 10 medailí v sobotu a 10 medailí v neděli.

Ve fotogalerii pak najdete fotky ze závodů, houfování vlaštovek, pro pamětníky i bývalé tratě (kopec je rychlejší vyjít než vyběhnout), z bedny se nám Bobek někam zatoulal. A další a další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.