Skip to main content

Malá rekapitulace zimní sezony 2018

ŽACTVO

V kategorii žactva jsme se zúčastnili  všech 8 závodů ČP včetně MČR a sedm sportovců ZODM . Na ČP a MČR naši sportovci vybojovali 24 medailí ( 6 na MČR) , z toho 7 x zlato,8 x stříbro, 9 x bronz , 3 brambory + dalších 13 umístění v první desítce. Mezi nejúspěšnější patřil Jakub Milán (ŽCC1) na stupně vítězů vystoupil celkem 7x ( 3x 1.místo,3x2místo,1x 3.místo a jedna brambora) a vybojoval i 1.místo v celkovém ČP. Výborně si také vedla Anita Cikánková ( ŽKB2) – ( 3x zlato, 1x stříbro, 2x bronz) ,která skončila v ČP na 2. místě a o celkové vítězství  přišla až v posledním závodem na MČR . Stabilní formu prokazoval Filip Mach (ŽCB2) , který 5x vybojoval bronz a jeho nejhorším výsledkem bylo jedno šesté místo. Celkově skončil v ČP na 2.místě. Příjemným překvapením bylo vystoupení Inky Babánkové (ŽKB1) a je vidět, že se chce vyrovnat svým starším sourozencům . Nakonec z toho bylo celkové vítězství v ČP a 5 medailí ( 1x zlato, 3x stříbro a 1x bronz ). Všichni tito jmenovaní sportovci plus další tři (Jan Kamarád, Markéta Císařová a Natálie Drbolová) reprezentovali  na přelomu ledna a února Jihomoravský kraj na ODM v Letohradě . A  dá se říci,že úspěšně . Od r. 2006 jsme vždy přivezli alespoň jednu medaili a to se podařilo i letos. Zasloužila se o ni Anita Cikánková třetím místem ve sprintu . Určitě více očekával  a moc chtěl medaili Jakub Milán, ale čtvrté místo ve sprintu a páté v závodě s hromadným startem s o rok staršími soupeři jsou pěknými výsledky. Ještě jedno čtvrté místo přidal Filip Mach a šesté štafeta děvčat.V závodech ČP se také v dobrém světle ukázaly i další mladší žačky  r. narození 2006 . Některým se podařilo nakouknout do první desítky a to začaly s biatlonem teprve v květnu . Pochvalu si zaslouží  i ostatní sportovci i ti ,kteří očekávali lepší výsledky.Nebyl nikdo, kdo by se nesnažil ,nebo nechodil na tréninky atd. Zimní sezona je krátká a stačí nemoc, nebo úraz a hned se to projeví i na výsledcích.  Ani našemu klubu se nemoci  a úrazy nevyhnuly a bylo toho dost. Několik zlomenin , někteří i opakovaně ☹ ( převážně ve škole) . V soutěži družstev jsme se umístili na 7.místě ( 34 celkem).  Dlouho,až do posledního závodu jsme drželi 6. místo ,ale bohužel neudrželi a Rover nás předstihl o 3 body ☺.Trochu se na tom podílely béčkové holky, které nestíhaly start, svou vinou i mazačů .Ale , jak se říká , na to se historie neptá ☺ a  samy z toho byly smutné.

A protože biatlon je i o lyžování  , tak  se žáci a naši nejmenší pravidelně účastnili župních závodů v běhu na lyžích. A i zde, v rámci krajů Pardubického, Vysočiny i JMK se často umisťovali mezi nejlepšími. Na začátku března se žáci zúčastnili  celorepublikového závodu Hledáme nové talenty, kde se mohli porovnat s nejlepšími sportovci i z běžeckého lyžování . Jakub Milán a Filip Mach startovali i na MČR v běžeckém lyžování , kde Jakub ve sprintu vybojoval krásné čtvrté místo i přes kolizi  a pád s jiným závodníkem . V závodě na 3 km klasicky obsadil 6. místo z 51 startujících . Filip se pohyboval kolem 15. místa v obou závodech .

D+D

Hodnocení sezóny dorostu a dospělých by mělo být mnohem kratší, než žáků, protože tým dorostu je několikanásobně menší.. Tak uvidíme.. :)Bylo to tak i s úspěchy..?

Celkově se dorost umístil na  7. místě (především z důvodu chybějícího dalšího sportovce do hodnocení)  to je stejné umístění jako v roce předchozím. Z mého pohledu se ale individuální výkony především ve střelbě zlepšily a stabilizovaly. Dospěli letos bronzový stupínek oproti loňské bramboře.

Uvedu nejlepší umístění a komentář.. Hynek – nejlépe 13. na III. ČP – to byl opravdu dobrý výkon, jinak vyrovnané výsledky a letos konečně i střelba. Bohužel vrchol sezóny – MČR pouze jeden závod v nemoci a druhý den DNS… Michal, nejlépe 17. slušná a vyrovnaná střelba, horší běh. Dáše to ze začátku sezóny parádně jezdilo, pak ale díky vytížení školou šla forma dolů. I tak opět na III. ČP parádní 5. místo. Tom Křivoš se sezónou poměrně protrápil a nejlépe bral 12. flek v juniorech. Díta na každém ČP i MČR brala vždy kovovou odměnu.. Zvláště bych opět vyzdvihnul její výkon na III. ČP kde porazila svou výbornou a a legendární Pavlu Schornou. Já bral nejlépe 8. flek a to hned dvakrát, to byly povedené závody v konkurenci reprezentantů, jinak to žádná díra do světa nebyla. Bob – nyní již hrdý otec nejlépe 9. flek taktéž v konkurenci profíků.. Viktor prožil bídnou sezónu a bral nejlépe 10. místo v mužích. Petr vytížený rodinou a prací pouze jeden závod.. Romana pouze I. ČP – zlato a bronz.

Závěrem patří sportovcům upřímné díky za jejich bojovný přístup, který v této sezóně převažoval. Při pohledu do výsledkových listin se nemusí stydět, ale prostoru pro tah na branku, poctivější a tvrdší práci, sportovní přístup je tu dost. Bojujeme s malým, ale o to semknutějším týmem a už se těším na boje v  roce příštím.