Historie klubu

Náš klub vzniká v roce 1981 jako turisticko branný oddíl při pionýrské skupině ve Slatině pod vedením Jiřího Židů a Martiny Školové. Nedlouho po svém vzniku vzniká i název oddílu a jeho znak. Velice brzy zkouší i absolvovat první závody v tehdejším DZBZ (letní biatlon s hodem granátem), sportovní střelbě, i SZBZ (biatlon). Přibližně rok po vzniku přichází do tohoto oddílu i Vít Effenberk a Magda Šiková. Dochází k prvnímu zlomovému okamžiku tohoto oddílu. Po registraci v tehdejším Svazarmu začínají více méně samostatně pracovat kluby sportovní střelby a MBS, tj. v současné době biatlonu. V rámci města Brna se již začínají dostavovat první úspěchy a tak netrvá dlouho první z našich závodníků jsou zváni do krajských výběrů; alespoň někteří( M. Ohniště, I. Bartlová, L. Juřina, a další ).

Po dvouletém fungování ve Slatině přechází celý klub k ZŠ Kneslova v Černovicích. Nastává doba rozkvětu. Počtu členů již nestačí jeden střelecký oddíl a tak se část stěhuje zpět do Slatiny pod vedením J. Židů, zatímco v Černovicích zůstávají oddíly střelců pod vedením M. Dědiče, MBS Víta Effenberka a Jitky Wystrčilové, Pobyt v přírodě L.Zřídkaveselý. V oblasti letních táborů se angažuje P.Vitouch pozdější předseda celé ZO. Těsně před revolucí 89 dochází k odtržení slatinského klubu střelby, ale organizace pracuje dále i po zániku pobytu v přírodě a následně i sportovní střelby. V roce 1992 zůstává osamocený klub biatlonu, který sice početně nenarůstá, ale výkonnostně se šplhá směrem vzhůru.

A tak i v našem klubu máme mistry republiky ( J. Paterová, vítěze Českého poháru jednotlivců ( M. Šmíd, J. Paterová, A. Kadlecová). Náš klub, ve spolupráci s TJ JE Dukovany, se stal v roce 1994 nejúspěšnějším klubem v ČR a stal se vítězem Českého poháru klubů v letním biatlonu.
Od roku 1994 pořádá také náš klub, v součinností s černovickou radnicí běh pro širokou veřejnost Černovickou míli.

V současné době velice úspěšně spolupracuje náš klub zejména s klubem TJ JE Dukovany a SK Rover Praha. Již několik sezon závodí naši závodníci v zimním období (z ekonomických důvodů) pod hlavičkou SK Rover a v 1998 – 1999 se podařil husarský kousek. V celkovém hodnocení Českého poháru obsadil 2. místo v celkovém hodnocení. V zimní sezoně 1999 – 2000 se stal Martin Šmíd a Jana Paterová Akademickými mistry ČR v biatlonu ve svých kategoriích. V letní sezoně získal Martin Šmíd dvojnásobný titul Akademického mistra ČR. V srpnu bude reprezentovat ČR na ME v letním biatlonu. Úspěšnou sezónu zakončili naši závodníci na MČR v Jablonci nad Nisou hned třemi třetími místy. Bobek 1 krát, K. Mištinová 2 krát. Ušlechtilý Fair-play čin – přiznání neoprávněně přidělených bodů odsunulo družstvo dospělých v celém hodnocení o pouhých 7 bodů na čtvrté místo.

Zima 2000-2001
Letošní zimní sezóna (2000-2001) byla katastrofická co se týče sněhu a tak i výsledky nestály za nic. Jenom Paterčík byla 4 na MČR. Efec mezi Béčkaři semtam vlezl na bednu.

Léto 2001
Jaro začalo nešťastně. Bobek zrušil Mirce auto totálně, Vítek už druhý rok na jaře nic nedělal. Loni výrustky na patách, letos borelióza?, Romča si vyvalila kotník. Ale ostatní celkem usilovně trénují. Na prvním ČP Janča (Paterčík) vyhrála mezi ženami a stala se Akademickou mistryní ČR. Petr Balcar si vyběhl 1. VT. Katka byla ve starších dorkách 2. a Mirka v Céčkách suveréně běhá bednu. Nakonec vše dopadlo nadmíru úspěšně. Mirča Špácová i Petr Balcar vyhráli dvakrát v Bystřici pod Hostýnem, což je nakonec vyneslo: Mirču na druhé místo v hodnocení ČP a Petr jej vyhrál. Bobek se ne a ne trefit a tak si vyběhl jedničku s odřenýma ušima.Katka byla ve starších dorkách 3. a Mirka v Céčkách 2.

Zima 2001-2002
Zima 2001-2002 začala velmi dobře. Brzo napadl sníh na horách a v prosinci také v Brně. Takže jsme usilovně jezdili, což se projevilo v začátku sezony. Letos nejlepšího výsledku dosáhla Mirča. V Harrachově, na počátku ledna, v repretriku obsadila bronzovou šprušli. A Paterčík se stal dvojnásobnou Akademickou mistryní ČR.Od 22.ledna není nikde,ani na Vysočině sníh a tak dojíždíme z podstaty. Ale máme čtyři závodníky s I. VT, ze šesti starujících. dobře se ukázal na lyžích Tomáš Řezníček. Technika nic moc, ale na srdce!!! To by tak měli mít všichni.

2014

proběhla členská schůze. Zápis ke stažení, Prezenční listina Výroční zpráva 2013

Valná hromada proběhla při jarní brigádě 30.4.2016