Skip to main content

2.ČP v Bystřici pod Hostýnem

Druhé kolo ČP se letos podobně jako v minulých letech odehrálo v Bystřici pod Hostýnem. na programu byly losované štafety a sprint. Dlužno dodat, že první závod asi nikoho nenadchl a kromě seznámení se se svými nalosovanými spoluběžci nic nepřinesl. Tedy … Dopoledne začaly malorážkové kategorie. V kategorii dorostu posunul Tomáš Křivánek vynikající, i když pomalejší střelbou (0+2;0+0), svou štafetu z 5. na 2. místo. Stejné umístění si odnesla i Dita v ženských štafetách, Andulka Šambergerová dovedla svou štafetu na 4. místě a Romča na 5. místě, i když jí se střelba hrubě nevydařila. V mužských štafetách Tomáš Řezníček výborně roběhl svou štafetu, na předávku doběhl jako druhý, ale předával jako první (Marian Valek totiž běžel sám -specialita tohoto závodu). Tomášovi spoluběžci pak první místo uhájili. Smůlu měl i Petr Balcar, jehož štafeta držela 3. místo, ale chyběl 3. člen štafety a tak ani oni nebyli klasifikováni.

Podobně běželi i žáci. Díky kratším tratím byl tento závod poněkud zajímavější. Své závodnické zkušenosti zde čerpali Tadeáš Franz a Filip Mach. Oba shodně zapomněli dobíjet 3 rány a tak se Filipův triumf změnil v slzy lítosti za přirážku 3 minut. Markéta Císařová a Katka Ledecké se svými štafetami obsadily 8. a 9. místo. Ns los doplatil i Adam, který 2. časem dne dovedl svou štafetu na místě 11. Naopak, Martinovi Šambergerovi los pomohl a tak se mohl těšit z 4. místa. Hynkova štafeta byla pro špatnou manipulaci se zbraní diskvalifikována. Báre Babánková dovedla svou štafetu na místě 2. Jana svou absolutně bezchybnou střelbou přispěla ke 4. místu a Barča Křivánková obsadila místo 8.

V neděli se běžel již klasický sprint. tadeáš si spravil chuť třetím místem, Adam se špatnou střelbou obsadil 7. místo, Hynek se střelbou 1 8. místo, Bára Babánková 3. a Jana 8. místo.

Vkategorii D+D nejprve vystoupili na stupně vítězů Tomáš a Dita při vyhlášení akademického mistrovství, pak se zde vystřídali Dáša Dvořáková 2. místo, Dita 1. místo, Romča 1. místo.